mler

(0 352) 327 24 24

(0 555) 206 19 16

Twitter Facebook İnstagram Youtube Rss
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » S.S.S » Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular


Kışın Halı Yıkanır mı ? Halıları Kışın Nasıl Kurutuyorsunuz ?

Kayseri de kışın da halılar Zafer Halı Yıkama da yıkanır.  Yeni seri uv mavi ışık filtreli halı kurutma makinamız ile tamamen kapalı özel yalıtımlı odalarımızda halılarınızı yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da kurutup teslim ediyoruz. 

Her Leke Çıkartılabilir mi? % 100 Garanti verebilir misiniz?

Her lekeyi halının dokusuna ve rengine zarar vermeden çıkarabilmek dünyanın hiç bir yerinde mümkün değildir. Değerli müşterilerimize verdiğimiz halı yıkama garantisi halıya zarar vermeden çıkabilecek lekeler için geçerlidir. Evinizin süsü halınıza zarar getirmeden lekeyi çıkarmak için ne gerekiyorsa yapılacağına dair  garanti veriyoruz.

Neden Halımı Yıkatmalıyım?

Türkiye’de genelde bayanlar halılarını yılda 1 ve ya 2 kere yıkatırken bu sayı batı ülkelerinde 4’e çıkmaktadır. Bunun nedeni ise gözle göremediğimiz, sizin, çocuklarınızın daha doğrusu tüm sevdiklerinizin sağlığını tehdit eden mikroplar ve allerjen’e neden olan akarlar (maytlar) gibi mikro organizmalar ve bakterilerin bulunmasıdır. 1 gr halı tozunda yaklaşık 250.000 mikro organizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Bu seviyeyi minimuma indirmek ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için ve tabii ki daha temiz halılara sahip olmak için halılarınızı mutlaka uzman halı yıkama fabrikalarımıza yıkatmalısınız.

Halımı Yıkattım Ama Lekeler Çıkmadı. Ne Yapmalıyım?

Halınızı temizlettiğiniz firmadan neden lekenin çıkartılamadığı hakkında bilgi aldıktan sonra gelecek cevap büyük olasılıkla lekeyi çıkarmak için kullanılması gereken kimyasalların halınıza zarar vereceği yönünde olacaktır. Bu noktada kararı siz vermelisiniz. Halınız leke ile kullanılmayacak durumda ise leke üzerinde uygulanacak kimyasal işlemin katlanabilir bir tahribat oluşturup oluşturmayacağına gerekli bilgileri halı yıkama firmasından aldıktan sonra karar vermelisiniz.

Daha Ucuza Halılarımı Nasıl Yıkatabilirim?

Aylarca süren görüşmelerimiz ve araştırmalarımız neticesinde anladık ki halı yıkama fiyatı ne kadar düşük olursa kalite de o oranla düşmektedir. Bu tabii ki daha pahalıya yıkayan daha iyi yıkar anlamına gelmez. Tam bu noktada bir denge vardır. Özellikle halı yıkama işi uzmanlık ve uğraş isteyen bir sektördür. Daha da önemlisi insan sağlığı söz konusudur. Çamurun ve pisliğin içerisinde işleyen oto yıkamalarda ya da m2’sini çok düşüğe yıkayan, standartlardan tamamen uzak merdiven altı, fırsatçı halı yıkamacılarda kesinlikle daha ucuza yıkatabilirsiniz.

Halı Yıkama Fiyatı Halının Türüne Göre Değişir mi?

Halılar kendi içerisinde farklılıklar göstereceği için üzerinde uygulanacak teknik ve uğraş da farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla örnek olarak bir ipek halının temizlenme fiyatı ile makine halısı arasında fiyat farkı oluşacaktır.

Halılarımda Karışma Yada Kaybolma Olur mu?

Makbuz karşılığında aldığımız halılarınızı , halı yıkama fabrikamıza getirdiğimiz anda tek tek üzerinde müşteri numarası yazan etiket ile çıkmayacak şekilde yapıştırıyoruz.Bu sayede halılarınızın karışma ve kaybolma riskini ortadan kaldırıyoruz .

Halı Yıkama İşleminden Sonra Halılar Çabuk Kirlenir mi ?

Bazı ev sahipleri, halı temizleme işleminden sonra halının daha çabuk kirleneceği konusunda kaygı duyduklarını ifade etmişlerdir. Bu kaygı, birçok temizleme şirketinin temizlik işlemini uygun olmayan şekilde gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şirketlerin çoğu, masraftan kaçmak ve zamandan tasarruf etmek için en ucuz temizlik sıvılarını kullanmakta, çalışanlarına doğru dürüst eğitim vermemekte ve deterjan kalıntısını gidermek için ayrı bir durulama işlemi gerçekleştirmemektedirler. Eğer halı yıkama ve halı bakımı bilinçli bir şekilde yapılmaz ve halıda deterjan bırakılırsa, yeniden kirlenme süreci hızlanacaktır.

 
Halım Eski, Değiştirmem mi Gerekiyor?

Günümüzde halının değiştirilmesi oldukça maliyetli olduğu için, en iyisi kullanılan halı, kilim gibi eşyaları öncelikle profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmektir. Bu daha az maliyetlidir ve farklılık yaratabilir.

Ağır Mobilyalardan ve Keskin Cisimlerden Kaynaklanan Çukur İzleri Giderilebilir mi?

Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir. 

Halıları Toplarken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Temizlenecek olan alanlardaki kırılabilecek eşyaları güvenli bir yere taşımalısınız. Masalardaki resimler, lambalar, hatıra eşyaları vs. kaldırılmalıdır.
Halılar, sarılıp rulo hale getirilirken halının üst yüzeyi iç kısımda kalmalıdır.
 

kayserideki halı yıkama fabrikası, kayseride halı yıkamacılar, kayseride titiz halı yıkama firması, kayseri kocasinan halı yıkama fabrikası, melikgazi halı yıkama fabrikası,kayseride halı ve kilim yıkayanlar, kayseride halı yıkama fabrikası, kayseri zafer halı yıkama adresi, kocasinan ilçesindeki halı yıkamacı, melikgazi ilçesindeki halı yıkamacı

ZAFER HALI YIKAMA - HALI YIKAMA KAYSERİ - KAYSERİ HALI YIKAMA