mler

(0 352) 327 24 24

(0 555) 206 19 16

Twitter Facebook İnstagram Youtube Rss
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır

Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır

Profesyonel Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır

 

1-Öncelikle bu işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.


2-Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makinaları kullanılmalıdır.


3-Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamalı, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. Oto yıkama servislerinde otomobil yıkanan yağlı ortamlarda halı yıkanmaktadır. Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezinilerek ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir. Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum değildir. Dolaysı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.


4-Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanları kullanılmalı,klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanılmamalıdır.


5-Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.


6-Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.


7-Yıkanan halılar kapalı ortamda kurutulmalı ancak en az 1 saat güneş ışığında tutulmalıdır. Araştırmalara göre bazı mayk ve bakteriler ancak güneş ışığında ölmektedir.ÜCRETSİZ SERVİS - UZMAN PERSONEL - SON SİSTEM MAKİNALARLA - DÖRT MEVSİM GARANTİLİ FABRİKASYON HALI YIKAMA

ZAFER HALI YIKAMA KAYSERİTemizliği biten halılar nakliye anında tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilmelidir


22:42, 21.12.2013

ZAFER HALI YIKAMA - HALI YIKAMA KAYSERİ - KAYSERİ HALI YIKAMA